Kde u nás nejvýhodněji nakoupit nedělní oběd

Jan Čížek / Jídlo / / 0 Komentářů / 3 líbí

Nedávno jsme seděli s kamarády, pražskými expaty, tedy Američany dlouhodobě žijícími v Praze v hospodě a povídali si o nákupech a tipech, kde u nás nejvýhodněji nakoupit na nedělní oběd. Shodli jsme se všichni na jedné věci, oblíbené tzv. Farmářské trhy nejsou místo, kde by se v Praze nejlépe nakupovalo. Je to sice hezké místo k víkendové procházce a lze tam nakoupit zajímavé věci, ale většinou je zboží předražené.

Naopak, kde mohu osobně doporučit nejvýhodnější nákup zeleniny a ovoce je hala 22 v Holešovické tržnici. Zde prodávají celoročně desítky zemědělců z celé ČR. Ceny jsou oproti supermarketům i poloviční. Máte jistotu, že nakupujete přímo od výrobce, konkurence je veliká, takže si vždycky vyberete. Samozřejmě určitá zelenina je sezónní, ale tady prostě nakoupíte cena/výkon nejlépe, co se týče ovoce a zeleniny. Jsou zde i prodejci ryb a mořských plodů, ale to musíte mít štěstí na akci nebo se domluvit na ceně. Jednou se mi zde podařilo nakoupit luxusní obří slávky v ceně 100 kč/kg, což je velmi výhodné. Ale trhovec už zavíral a chtěl doprodat denní zásoby, tak dal dobrou cenu. Normálně bývají za dvounásobek. Musíte mít štěstí.

Ohromný výběr čerstvé zeleniny a ovoce je také ve velkotržnici Lipence. Ceny mi zde ale nepřijdou výhodné. Nicméně stojí jistě také za návštěvu a chcete-li nakoupit i netradiční ovoce a zeleninu, zde byste měli vždy uspět.

Naopak, co se týče masa, ryb a mořských plodů, tak nejvýhodnější obchod cena/výkon je bezkonkurenčně Makro. Zde je zaprvé neskutečný výběr, vše čerstvé a ceny nejlevnější. Nedávno jsem zde nakoupil originál US hovězí maso (ořech) v ceně 350 kč/kg. Samozřejmě vše čerstvé a výběr neskutečný. Masa nakoupíte z celého světa, prakticky vše na co si vzpomenete. Ceny jsou ale dostupné. V dnešní době stále více Čechů objevuje díky exotickým dovoleným zahraniční pokrmy a je dobře, že si exklusivní jídla můžeme díky těmto místům dopřát celoročně i doma. Já osobně miluji domácí hostiny s různými exotickými produkty. Neboť jak říká klasik, nejlepší jídlo je to, které si uvařím doma sám a sním s nejlepšími přáteli! Jaké jsou Vaše tipy na nejlepší nákupy v Praze? Kde je nejlepší cena/výkon podle Vás? Napište mi, nejlepší nápady zveřejníme.

You can enable/disable content protection from Theme Options and customize this message too.