Nesmyslné značky zmizely, tlak opozice pomohl

Jan Čížek / Zastupitelstvo / / 0 Komentářů / 5 líbí

Na minulém zastupitelstvu desáté městské části 25. února vystoupil opoziční politik a vydavatel novin Jan Čížek s interpelací na starostku a senátorku Renatu Chmelovou. „Na sídlišti Skalka byl před koncem roku nákladně zrekonstruován páteřní chodník v blízkosti ulice Křenická,“ řekl Čížek. Jak dopadl příběh desítek nesmyslných dopravních značek?

Podle Čížka chtěli zdejší lidé asi 300 metrů původně panelové cesty zkulturnit a překrýt asfaltem, došlo ale k nákladné rekonstrukci. „Některým připadalo, že se tam místo chodníku staví dálnice,“ uvedl opoziční politik Jak Čížek. Popsal i nadbytečný počet 26 dopravních značek a dotázal se: „Kolik byly celkové náklady na tuto rekonstrukci včetně osazení dopravních značek. Kolik stál jeden běžný metr?“

Celkové náklady totiž podle informací vydavatele novin Jana Čížka dosáhly zhruba dva a čtvrt milionu korun. A jen zhruba po měsíci se ukázalo, že vzájemné propojení aktivních zdejších občanů a opozičních politiků přináší své ovoce. „Tlak proti nesmyslné výstavbě množství dopravních značek v oddechové zóně sídliště Skalka na Praze 10. No, tak ty už tam nejsou! Dnes je radnice odstranila. Já děkuji moc všem, kteří použili zdravý rozum proti zhovadilosti předpisů a EU nařízení,“ uvedl Jan Čížek na svém f/JanCizek.Vydavatel profilu.

You can enable/disable content protection from Theme Options and customize this message too.