Jan Čížek: „Postavme si Pražský okruh sami!“

Jan Čížek / Praha, Zastupitelstvo / / 0 Komentářů / 6 líbí

O obchvatu Prahy se mluví a stále jen mluví, ale skutek utek. Jaký má na to názor vydavatel časopisu Naše Praha Jan Čížek?

Nedávno jsem měl v noci sen. Lidé se v Praze naštvali, udělali mezi sebou sbírku a postavili svépomocí Pražský okruh. Ten vzal lopatu, ten přijel s bagrem, ten vzal kolečko, ta si vzala rýsovací potřeby a nakreslila projekt, další přispěli drobným penízem. Všichni udělali dílo společně, práce se dařila, za rok bylo hotovo a řidiči si libovali, jak se jim dobře jezdí.
Tak, to byl sen a teď zpátky do reality. Politici se o okruhu vybavují už desítky let a kde nic, tu nic. V Praze vinou toho leží plno pozemků ladem, plno návazných silnic není opravováno nebo budováno, protože se čeká na slibovaný okruh. Už to ale trvá moc dlouho. Na podzim ministr dopravy Ťok oznámil, že by se stavební povolení mohlo vydat do roku a půl a pak hned začít stavět. Bylo před volbami, takové sliby zní dobře, neděje se ale nic. Politici mluví, voda plyne. Jak dlouho budeme čekat?
A teď to pojďme obrátit. Co kdybychom si opravdu ten okruh postavili pomocí finanční sbírky jako naše Národní divadlo? Ukázali tak neschopným politikům, že jsme ještě tady my, Pražané. Že se dokážeme o svoje nádherné město postarat. Jak by se vám taková sbírka líbila a čím byste byli ochotni přispět ke zdaru společného díla? Nenastala opět doba, aby si lidé začali řešit zásadní problémy sami, bez politiků?
Vím, zní to jako totální utopie, ale zoufalé situace vyžadují neotřelá řešení. Napište mi nápady, jak by to mohlo fungovat, na e-mail: jan.cizek@ceskydomov.cz. Nejlepší rádi zveřejníme.
You can enable/disable content protection from Theme Options and customize this message too.